Leveret af Google OversætOversæt

Ønsker du at blive medlem af Gentofte Svømmeklub?

Bliv medlem her

Bestyrelsesformand
Henrik Larsen
Præsentation
Henrik Larsen er formand for Gentofte Svømmeklub og blev valgt som formand i oktober 2015.
Henrik er far til Tomas som svømmer på G1. 
 
E-mail: formand@gentofteswim.dk
 
Se hele beskrivelsen
Klubchef
Christian Ferguson Toft
Præsentation
Christian Toft blev i juni 2018 klubchef i Gentofte Svømmeklub og har været medlem af bestyrelsen siden 2015. Christian er far til Clara på G2 og Nina på G1 og Rosa på Medleyskole2. Christian svømmer selv på masterholdet i klubben.
 
E-mail: klubchef@gentofteswim.dk 
 
Se hele beskrivelsen
Kasserer
Jakob Rybak-Andersen
Præsentation
Jakob Rybak-Andersen er kasserer og bestyrelsesmedlem i Gentofte Svømmeklub og været kasserer siden 2015.  
Jakob er far til Clara på G1, Oscar på G3 og Flora i medleyskole. Jakob er regelmæssig official/holdleder til stævner.
 
E-mail: kasserer@gentofteswim.dk 
 
Se hele beskrivelsen
Bestyrelsesmedlem
Thomas Dessau
Præsentation
Thomas Dessau er formand for konkurrenceafdelingen og har været medlem af bestyrelsen siden 2015. Thomas er selv aktiv i klubben og svømmer på masterholdet. Thomas''s børn har været aktive svømmere i klubben men er nu stoppet.
 
E-mail: thomas@gentofteswim.dk 
 
Se hele beskrivelsen
Dorte Vang-Jensen
Præsentation
Dorte Vang-Jensen har været medlem af bestyrelsen siden 2017 og er officialkoordinator. Dorte svømmer selv på masterholdet og er mor til Christoffer som svømmer på G1 og Caroline som svømmer på GS1.
 
E-mail: dorte@gentofteswim.dk 
 
Se hele beskrivelsen
Louise Hinsch Lauritzen
Præsentation
Louise Hinsch Lauritzen har været medlem af bestyrelsen siden marts 2017 og er formand for svømmeskolen. Louise har selv været svømmeskoletræner i svømmeklubben i mange år.  Louise er mor til August og Arthur som går i svømmeskolen og Anna som går i konkurrenceafdelingen. 
 
E-mail: louise@gentofteswim.dk 
Se hele beskrivelsen
Michael Igelsø Hvidt
Præsentation
Michael Hvidt er formand for sponsorudvalget og har været medlem af bestyrelsen siden 2015. Michael er far til Anders, som har svømmet på G2 men som nu er i USA.
 
E-mail: michael@gentofteswim.dk 
Se hele beskrivelsen
Mikala Haag Kreiser
Præsentation
Mikala Haag Kreiser har været bestyrelsesmedlem siden 2017 og er mor til Alberte som svømmer i konkurrenceafdelingen og Liv som er hjælpetræner i svømmeskolen. Mikala er selv en aktiv svømmer på crawl hold.
 
E-mail: mikala@gentofteswim.dk 
Se hele beskrivelsen
Torsten Ringberg
Præsentation
Torsten Ringberg har været medlem af bestyrelsen siden marts 2019. Torsten er selv aktiv svømmer på masterholdet. 
 
E-mail: torsten@gentofteswim.dk 
 
Se hele beskrivelsen
Administrativ personale
Bettina Honoré
Præsentation
Har arbejdet på kontoret siden 2013 og har selv været konkurrence svømmer i Gentofte Svømmeklub og svømmer på masterholdet. 
 
E-mail: bettina@gentofteswim.dk 
Se hele beskrivelsen
Svømmeleder
Sanne Skov
Præsentation
Sanne er konsulent i Gentofte Svømmeklubs svømmeskole. I år 2011 var Sanne med til at opstarte GFO svøm. Gentofte Svømmeklub har overtaget undervisningen i skolesvømningen i Gentofte Kommune. Sanne står for rekruttering og undervisning af instruktørerne i GSKs Svømmeskole. 
Se hele beskrivelsen

Facebook

Hovedsponsor

Samarbejdspartnere

Sponsorer