Leveret af Google OversætOversæt

Ønsker du at blive medlem af Gentofte Svømmeklub?

Bliv medlem her

Ingen undervisning pga stævner i Kildeskovshallen 2022/2023

Er du tilmeldt et fredag, lørdag og søndags svømmeskolehold i Kildeskovshallen, kan der 3-4 gange om året forekomme aflysninger pga svømmestævner. Når vi aflyser svømmeundervisning pga stævner, så tilbyder vi de aflyste hold, så vidt det er muligt, at deltage i svøm-langt, ministævne, store badedag eller erstatningssvømning, i stedet for.

Kontingentet er betaling for et medlemskab, ikke for en bestemt mængde idræt og eller undervisning på et specifikt hold. Et foreningsmedlemskab er ikke omfattet af forbrugeraftale loven og derfor vil der ikke være nogen økonomisk kompensation.
 
Vi gør også opmærksom på, at der ved helligdage og skoleferier ingen undervisning er. Se feriekalenderen for 2022/2023 HER
  
Fredagsholdene har ingen normal undervisning følgende datoer: 
Fredag d. 23 september 2022- men vi tilbyder Store badedag søndag d. 25. september 2022 i stedet for.
Fredag d. 14. april 2023 - men vi tilbyder Mini stævne søndag d. 16. april 2023 i stedet for.
Lørdagsholdene har ingen normal undervisning følgende datoer: 
Lørdag d. 24. september 2022 - men vi tilbyder Store badedag søndag d. 25. september 2022 i stedet for.
Lørdag d. 3. december 2022 - men vi tilbyder jule svøm-langt d. 3. december 2022 i stedet for.
Lørdag d. 15. april 2023 - men vi tilbyder Mini-stævne d. 16. april 2023 i stedet for.
 
Søndagsholdene har ingen normal undervisning følgende datoer: 
Søndag d. 25. september 2022 - men vi tilbyder Store badedag søndag d. 25. september 2022 i stedet for.
Søndag d. 5. marts 2023 - men vi tilbyder Svøm-langt søndag d. 5. marts 2023 i stedet for.
Søndag d. 16. april 2023 - men vi tilbyder men vi tilbyder Mini-stævne søndag d. 16. april 2023 i stedet for.

Facebook

Hovedsponsor

Samarbejdspartnere

Sponsorer